Шановні абоненти!

В Укргідрометеоцентрі, в період з 03.08.2021 по 04.08.21, оголосили по Україні штормове попередження (І рівень небезпечності, жовтий) через зливи з градом і грозами, шквали вітру 15-20 м/с.

Так гроза є стихійним природним явищем, що дуже впливає на роботу мереж. У момент розряду через різке підвищення напруги в лініях електропередачі (а відповідно і далі в клієнтських розетках) можливий вихід з ладу, як обладнання провайдера, так і клієнтське обладнання по електроживленню.

Як провайдер, ми намагаємося максимально захистити своє обладнання і устаткування клієнтів. Але в багатьох будинках відсутнє надійне заземлення, і немає блискавковідводів. Під час сильної грози також доволі часто пропадає електропостачання. Відповідно мережеве обладнання в будинку може бути знеструмлено. До того ж, йде накопичення вільного електричного заряду на поверхні або в об'ємі ізольованих провідників (кабелів), в результаті чого також може статися аварія, і, зокрема, згоріти активне обладнання (комутатори, свитчи, роутери, мережева карта).

Тому на цей період   велике прохання під час негоди вимикати все обладнання з розеток електромережі а також відключати зовнішні кабелі (Інтернет, кабельне ТБ, телефон, побутову техніку та ін.)

Абонентам що підключені за технологією GPON також радимо вимикати блок живлення ОНУ з розетки 220В. Так як були випадки коли після різкого вимикання-вмикання світла згорав блок живлення пристрою.

Також рекомендуємо вимикати все обладнання коли ви йдете з дому, щоб під час вашої відсутності в разі негоди воно не вийшло з ладу.